Liselotte Brørup
Revisorassistent
Revisorassistent Liselotte Brørup kan den 1. oktober fejre 40 års jubilæum i LandboNord.
Da Frederikshavn og Omegns Landboforening søgte en ny assistent, var det under billetmærke, så Liselotte Brørup havde ingen anelse om, at det var hos forældrenes regnskabskontor, hun havde søgt. Men det viste sig nu alligevel at være et godt match, for Liselotte kan nu fejre 40 års jubilæum sammen med det der i dag er LandboNord.
I dag arbejder Liselotte i LandboNords ØkonomiRådgivning i Brønderslev, hvor hun blandt andet udarbejder momsopgørelser samt assisterer med skatteregnskaber og årsrapporter for små- og mellemstore landbrugsvirksomheder. Nogle af kunderne har Liselotte haft kontakt til i alle årene.
Liselottes jubilæum fejres internt i LandboNord.
Indsend navnenyt
Klik på denne knap for at tilføje navnestof til vores nyhedsside. Som læser kan du selv indsende og dele navneoplysninger.