Travlhed efter dyrskueturné
Hos Scantruck er man nu i gang med at gøre maskiner klar til levering
Og nu er mange af maskinerne ved at finde vej til køberne, oplyser Scantruck.
- De Scantruck-folk, der ikke er på sommerferie, har travlt med at gøre maskiner klar til levering. Der blev nemlig helt konkret handlet med gode, gammeldags håndslag på flere af dyrskuerne. Andre kolleger ved udmærket, hvad de skal i gang med, når de vender tilbage fra ferie. Så skal der følges op på aftaler, som vi også tror på bliver til handeler, lyder det fra distriktschef hos Scantruck Carsten Frederiksen.
Han var med rundt på flertallet af de store dyrskuer sammen med kolleger både fra hovedkvarteret i Skive og den sjællandske afdeling i Ringsted.
- Vi benyttede naturligvis dyrskuerne til at vise et bredt sortiment af vores omfattende program både fra Manitou, Komatsu, Atlas, Mustang og McCloskey. Men ikke mindst er dyrskuerne en rigtig fin anledning til at vedligeholde den gode dialog med både nuværende og kommende kunder.






































