27 procent af kunderne i landets største rådgivningsvirksomheder er oprettet i InterCount. Hos Velas er tilslutningen 40 procent og man mærker stadigt større efterspørgsel på løsningen.
Med få klik på din telefon kan du videresende en faktura til InterCount, og så har du faktisk ekspederet fakturaen.
Så let er det for brugere af InterCount, og ifølge Patrick Domino, digitaliseringsmedarbejder i Velas, som har været med til at få over 2.000 kunder oprettet i InterCount, er netop letheden en af de store fordele ved øget digitalisering.
Vil du læse mere?
Kære læser, denne artikel fra Effektivt Landbrug er låst.
Kvalitetsjournalistik kræver research, ekspertise og adgang til relevante kilder.
Men vi vil rigtig gerne tilbyde dig et digitalt abonnement i 30 dage for kun 30 kroner.
Alle podcasts her er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens – både lyd og manuskript. Indholdet bygger på Effektivt Landbrugs egne artikler og er redaktionelt gennemgået.
Dagens avis
Nyeste afsnit
3. oktober 2026
9 min · 2. oktober
Ny gødskningslov rammer markplaner, jurister kritiserer stop for grisestalde, og Danish Crown varsler en stor organisationsændring.