Oplev Kubota minilæssere
Tilbuddene står i kø, når V. Løwener A/S står klar til en god handel på Hjørring Dyrskue.

I år bliver maskin- og erhvervsudstillingen fyldt. En af udstillerne bliver V. Løwener A/S. Arkivfoto: Tenna Bang
Oplæsningen af artiklen er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens. Artiklens indhold er skrevet af redaktionen.
- Der er en del vilde tilbud ved handel på dagene på maskinerne, der er med på standen. Blandt andet udstillingsmaskiner, der skal omsættes, og også demomaskiner – alt fra Kubota-læssere, gravemaskiner og Bomag-komprimeringsudstyr, lyder det fra V. Løwener, som har et bredt udvalg inden for entreprenørmateriel.
Nikolaj Thomsen, salgskonsulent i Midt- og Nordjylland, vil være at finde på standen på Hjørring Dyrskue og fremviser igen i år et bredt udvalg af gravemaskiner, læssere og komprimeringsudstyr fra Kubota og Bomag.
Løwener A/S blev grundlagt i 1889 som en handels- og ingeniørvirksomhed. I oktober 2022 udskilte man industridelen til Løwener Industri ApS, således at V. Løwener A/S i dag er et rent selskab med entreprenørmateriel og tilhørende service.
- Kig forbi til en kold øl eller vand og se og hør nærmere om de mange gode tilbud, lyder det.
Podcast
Alle afsnitAlle podcasts her er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens – både lyd og manuskript. Indholdet bygger på Effektivt Landbrugs egne artikler og er redaktionelt gennemgået.





































