Efterforsker bliver afdelingsleder
Emil Langmach Rasmussen er fra 1. januar 2025 ansat som afdelingsleder i Revenu.
Oplæsningen af artiklen er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens. Artiklens indhold er skrevet af redaktionen.
Emil Langmach Rasmussen er fra 1. januar 2025 ansat som afdelingsleder i Revenu, der er Sagros revisionsselskab.
Han har flere forskellige uddannelser i bagagen, blandt andet en bachelor i erhvervsøkonomi, en cand. merc. aud. og som civil efterforsker fra politiskolen.
Han kommer fra et job som netop civil efterforsker ved politiet i Holstebro, hvor han har siddet med opgaver relateret til økonomisk kriminalitet, og har tidligere arbejdet med regnskaber og skatteunddragelse.
Emil Langmach Rasmussen får base i Sagros hus i Holstebro, hvor arbejdsopgaverne bliver en blanding af ledelses- og kundeopgaver, da han er ansat som leder, men også fungerer som revisor.
Han bor i Holstebro sammen med sin kæreste og sin bonussøn.
Podcast
Alle afsnitAlle podcasts her er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens – både lyd og manuskript. Indholdet bygger på Effektivt Landbrugs egne artikler og er redaktionelt gennemgået.




































