Den komplette præmieliste fra Det fynske Dyrskue 2003

Se alle point for de deltagende dyr ved skuet i Odense torsdag, fredag og lørdag. Billedet viser tre topkøer fra Brdr. Brems I/S i Bjerne ved Faaborg.

Malkekvæg 23 p:

705 Lars Bebe, Bolteskov.

706 Bjarne Serup Pedersen, Tommerup.

701 Lars Bebe, Bolteskov.

707 Frede Serup Pedersen, Kerte.

702 Lars Bebe, Bolteskov.

22 p:

704 Lars Bebe, Bolteskov.

703 H. Moritz Hansen, Ladby.

23 p:

716 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

719 Jørgen Havelund, Rudme.

721 Erik Andersen, Smidstrup.

715 Frede Serup Pedersen, Kerte.

718 H. Moritz Hansen, Ladby.

22 p:

717 Jørgen Havelund, Rudme.

712 Lars Bebe, Bolteskov.

710 Lene Voldgård Jensen, Serup.

21 p:

714 Bent Andersen, Nr. Søby.

23 p:

722 Lars Bebe, Bolteskov.

725 Lars Bebe, Bolteskov

723 H. Moritz Hansen, Ladby.

22 p:

731 Chr & Peter Møllegaard, Assens.

730 Chr & Peter Møllegaard, Assens.

732 Lars Arne Iversen, Stensby.

729 I/S Stengårdsminde, Stensby.

21 p:

726 Lars Arne Iversen, Stensby.

728 Jørgen Havelund, Rudme.

23 p:

741 Jørgen Havelund, Rudme.

738 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

744 Frede Serup Pedersen, Kerte.

742 Lars Bebe, Bolteskov.

22 p:

737 Ole Nielsen, Frørup.

740 Chr & Peter Møllegaard, Assens.

739 I/S Stengårdsminde, Stensby.

745 Samme.

21 p:

736 I/S Stengårdsminde, Stensby.

23 p:

751 Ole Nielsen, Frørup.

749 Lars Bebe, Bolteskov.

754 Chr & Peter Møllegaard, Assens.

22 p:

750 Frede Serup Pedersen, Kerte.

753 Bjarne Serup Pedersen, Tommerup.

746 Erik Andersen, Smidstrup.

755 H. Moritz Hansen, Ladby.

748 Ole Nielsen, Frørup.

747 Lars Arne Iversen, Stensby.

752 Samme.

23 p:

767 Lars Arne Iversen, Stensby.

758 Lars Bebe, Bolteskov.

761 Jørgen Havelund, Rudme.

22 p:

760 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

769 H. Moritz Hansen, Ladby.

759 Lars Arne Iversen, Stensby.

21 p:

768 Jørgen Sig Helms, Salbrovad.

23 p:

781 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

775 Erik Andersen, Smidstrup.

772 Lars Bebe, Bolteskov.

770 Frede Serup Pedersen, Kerte.

22 p:

776 Chr & Peter Møllegaard, Assens.

779 Erik Andersen, Smidstrup.

777 I/S Stengårdsminde, Stensby.

21 p:

771 H. Moritz Hansen, Ladby.

774 Lene Voldgård Jensen, Serup.

23 p:

789 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

794 Jørgen Sig Helms, Salbrovad.

786 Lars Arne Iversen, Stensby.

22 p:

788 Jørgen Sig Helms, Salbrovad.

791 Erik Andersen, Smidstrup.

783 Lars Bebe, Bolteskov.

782 H. Moritz Hansen, Ladby.

23 p:

807 Bjarne Serup Pedersen, Tommerup.

798 H. Moritz Hansen, Ladby.

795 Brdr. Brems I/S, Bjerne.

22 p:

801 Lars Arne Iversen, Stensby.

799 I/S Stengårdsminde, Stensby.

802 Samme.

806 Jørgen Sig Helms, Salbrovad.

796 I/S Stengårdsminde, Stensby.

21 p:

805 Jørgen Sig Helms, Salbrovad.

804 I/S Stengårdsminde, Stensby.

23 p:

809 Lars Arne Iversen, Stensby.

810 I/S Stengårdsminde, Stensby.

811 Bent Andersen, Nr. Søby.

23 p:

826 Flemming V Pedersen, Håstrup.

825 Stokholmgård I/S, Trunderup.

819 Leif Sørensen, Hågerup.

827 Henning Rasmussen, Hasmark.

824 Samme.

822 Stokholmgård I/S, Trunderup.

820 Gitte & Carsten Hedegaard, Måre.

823 Ejgil Clausen, Viby Mark.

23 p:

828 Henning Rasmussen, Hasmark.

830 Flemming V Pedersen, Håstrup.

23 p:

834 Leif Sørensen, Hågerup.

839 Samme.

22 p:

835 Gitte & Carsten Hedegaard, Måre.

833 Flemming V Pedersen, Håstrup.

840 Samme.

837 Stokholmgård I/S, Trunderup.

832 Flemming V Pedersen, Håstrup.

23 p:

843 Per Villebro, Frørup.

845 Flemming V Pedersen, Håstrup.

849 Samme.

22 p:

846 Torben Christensen, Millinge.

850 Poul Jespersen, Bårdesø.

844 Gitte & Carsten Hedegaard, Måre.

23 p:

859 Henning Rasmussen, Hasmark.

855 John Harrekilde, Eskildstrup.

858 Poul Jespersen, Bårdesø.

22 p:

852 Gitte & Carsten Hedegaard, Måre.

853 Jørgen Nielsen, Gundersø.

856 Poul Jespersen, Bårdesø.

860 Flemming V Pedersen, Håstrup.

23 p:

862 Leif Sørensen, Hågerup.

863 Samme.

868 Henning Rasmussen, Hasmark.

22 p:

869 Henning Rasmussen, Hasmark.

864 Torben Christensen, Millinge.

865 Samme.

23 p:

871 Leif Sørensen, Hågerup.

854 Flemming V. Pedersen, Håstrup.

879 Samme.

874 Leif Sørensen, Hågerup.

875 Gitte & Carsten Hedegaard, Måre.

22 p:

877 Flemming V Pedersen, Håstrup.

873 Stokholmgård I/S, Trunderup.

872 Samme.

23 p:

881 Stokholmgård I/S, Trunderup.

22 p:

880 Flemming V Pedersen, Håstrup.

23 p:

883 Kronborg Red Holstein, Ravnebjerg.

23 p:

889 Jens Bo, Roerslev.

886 Samme.

22 p:

887 Jens Bo, Roerslev.

885 Ejgil Clausen, Viby Mark.

890 Kronborg Red Holstein, Ravnebjerg.

23 p:

893 Ejgil Clausen, Viby Mark.

22 p:

891 Kronborg Red Holstein, Ravnebjerg.

892 Ejgil Clausen, Viby Mark.

23 p:

895 Jens Bo, Roerslev.

22 p:

894 Ejgil Clausen, Viby Mark.

23 p:

896 Jens Bo, Roerslev.

22 p:

897 Jens Bo, Roerslev.

23 p:

907 Steen Svendsen, Åstrup.

903 Peter Høj, Ny Stenderup.

905 Illum-Kjær I/S, Udby.

901 Hans E Jørgensen, Hundtofte.

22 p:

904 Espe-Holm Landbrug I/S, Ronæs.

900 Arne Jørgensen, Verningelund.

902 Flemming Hansen, Hårby.

23 p:

914 Peter Høj, Ny Stenderup.

911 Grønbjerg I/S, Bogense.

919 Arne Jørgensen, Verningelund.

916 Peter Høj, Ny Stenderup.

908 Illum-Kjær I/S, Udby.

22 p:

909 Inger og Mogens Jørgensen, Vormark.

913 Samme.

917 Arne Jørgensen, Verningelund.

912 Samme.

23 p:

920 Viggo Hansen, Balslev.

922 Inger og Mogens Jørgensen, Vormark.

923 Samme.

22 p:

918 Jørgen Larsen, Palleshave.

931 Inger og Mogens Jørgensen, Vormark.

927 Henrik Bruun, Hundstrup.

21 p:

921 Poul E Andersen, Brændekilde.

23 p:

936 Henrik Bruun, Hundstrup.

932 Peter Høj, Ny Stenderup.

22 p:

935 Grønbjerg I/S, Bogense.

933 I/S Ringberg Sørensen, Balslev.

930 Steen Svendsen, Åstrup.

993 Carlo Pedersen, Tørresø.

23 p:

948 I/S Ringberg Sørensen, Balslev.

947 Jørgen Larsen, Palleshave.

946 Espe-Holm Landbrug I/S, Ronæs.

945 Jørgen Madsen, Ebberup.

22 p:

943 I/S Ringberg Sørensen, Balslev.

942 Allan Trædholm, Bjerrum.

939 Illum-Kjær I/S, Udby.

941 Espe-Holm Landbrug I/S, Ronæs.

23 p:

956 Hans Peter Pihl, Nordenbro.

952 Flemming Hansen, Hårby.

949 Jørgen Larsen, Palleshave.

22 p:

954 Viggo Hansen, Balslev.

950 Steen Svendsen, Åstrup.

951 Hans Peter Pihl, Nordenbro.

957 Grønbjerg I/S, Bogense.

958 Arne Jørgensen, Verningelund.

953 Viggo Hansen, Balslev.

960 llum-Kjær I/S, Udby.

959 Arne Jørgensen, Verningelund.

21 p:

1025 Poul Erik Nielsen, Ungersbjerge.

955 Poul E Andersen, Brændekilde.

23 p:

967 Palle Bjerggård Hansen, Såderup.

963 Inger og Mogens Jørgensen, Vormark.

964 Peter Høj, Ny Stenderup.

971 Grønbjerg I/S, Bogense.

22 p:

968 Steen Svendsen, Åstrup.

970 Illum-Kjær I/S, Udby.

965 Poul E Andersen, Brændekilde.

23 p:

975 Palle Bjerggård Hansen, Såderup.

982 Albert Nielsen, V. Åby.

22 p:

976 Flemming Hansen, Hårby.

981 Steen & Poul Serup, Otterup.

979 Hans Peter Pihl, Nordenbro.

973 Samme.

21 p:

1017 Viggo Hansen, Balslev.

978 Samme.

22 p:

983 Allan Trædholm, Bjerrum.

987 Jørgen Larsen, Palleshave.

21 p:

986 Grønbjerg I/S, Bogense.

984 Steen Svendsen, Åstrup.

988 Poul E Andersen, Brændekilde.

23 p:

994 Carlo Pedersen, Tørresø.

22 p:

996 Samme.

995 Samme.

22 p:

997, 1000, 999 Illum-Kjær I/S, Udby.

23 p:

1003 John Trædholm, Gelsted.

22 p:

1001 Samme.

21 p:

1004 Samme.

22 p:

985 Grønbjerg I/S, Bogense.

1010 Michael Strøger Hansen, Middelfart..

1005 Frede Madsen, Båringvad.

1008 Statsfængslet på Søbysøgård, Nr. Søby.

21 p:

1007 Peter Føns, Brylle Mark.

1013 I/S Ringberg Sørensen, Balslev.

24 p:

1050 Børge Jørgensen, Krogsbølle.

23 p:

1052 Børge Jørgensen, Krosbølle.

22 p:

1054 Elmkærgård I/S, Otterup.

23 p:

1055 Erling Hedemann, Gestelevlunde.

23 p:

1057 Torben Andersen, Broby.

23 p:

1059 Børge Jørgensen, Krogsbølle.

22 p:

1058 Torben Andersen, Broby.

23 p:

1060 Svend R og Henrik L Hansen, Troelse.

22 p:

1061 Klaus Rasmussen, Årslev.

23 p:

23 p:

1063 Klaus Rasmussen, Årslev.

23 p:

1066 Benny Bertelsen, Sulkendrup.

23 p:

1068 Tove og Kaj Christiansen, Søndersø.

1067 samme

24 p:

1069 Preben Christensen, Kappendrup.

23 p:

1161 Ask Hjeds, Veflinge.

1071 Søren Simonsen, Skåstrup.

22 p:

1072 Søren Simonsen, Skåstrup.

1073 Samme.

23 p:

1078 Georg Lindemann, Rynkeby.

1076 Merete Nielsen, Broby.

22 p:

1077 Valborg & Svend Erik Østervang, Freltofte.

1162 BI Hereford, V. Hæsinge.

23 p:

1082 Lars & Lisa Aarby, Gl. Korup.

1160 Jane & Leif Jensen, Bovense.

22 p:

1081 Gunnar Jensen, Tårup.

1083 Georg Lindemann, Rynkeby.

1084 Samme.

23 p:

1087 Henrik Søgaard, Espe.

22 p:

1086 Georg Lindemann, Rynkeby.

21 p:

1085 Samme.

24 p:

1091 BI Hereford, V. Hæsinge.

23 p:

1089 Samme.

22 p:

1090 Michael Ingerslev, V. Hæsinge.

1088 Mette & Kaj Jespersen, Blommenslyst.

23 p:

1095 Lars & Lisa Aarby, Gl. Korup.

22 p:

1093 Merete Nielsen, Broby.

23 p:

1096 Valborg & Svend Erik Østervang, Freltofte.

1097 Kristian Hammerum, Rudkøbing.

23 p:

1100 Gunnar Jensen, Tårup.

1103 Michael Ingerslev, V. Hæsinge.

1101 Gunnar Jensen, Tårup.

1102 Valborg & Svend Erik Østervang, Årslev.

22 p:

1099 Georg Lindemann, Rynkeby.

1104 Kristian Hammerum, Rudkøbing.

1105 BI Hereford, V. Hæsinge.

23 p:

1106 Kirsten Lorenzen, Birkende.

22 p:

1107 Georg Lindemann, Rynkeby.

23 p: 1109 Mette & Kaj Jespersen, Blommenslyst.

24 p:

1114 Inger og Niels E Nielsen, Refsvindinge.

23 p:

1115 Jørgen Ravn Jørgensen, Brylle.

22 p:

1116 Inger og Niels E Nielsen, Refsvindinge.

1117 Jørgen Ravn Jørgensen, Brylle.

23 p:

1119 Jørgen Ravn Jørgensen, Brylle.

1118 Samme.

22 p:

1120 Inger og Niels E Nielsen, Refsvindinge.

23 p:

1121 Inger og Niels E Nielsen, Refsvindinge.

1123 Samme.

22 p:

1122 Samme.

23 p:

1124 Jørgen Ravn Jørgensen, Brylle.

23 p:

Inger og Niels Nielsen, Refsvindinge.

Nr. 1 Jørgen Ravn Jørgensen, Brylle.

Nr. 2 Inger og Niels Nielsen, Refsvindinge.

22 p:

1125 Harry Fredlund Nielsen, Gudbjerg.

23 p:

1126 Henrik Læssøe Hansen, Jordløse.

23 p:

1128 Henrik Læssøe Hansen, Jordløse.

1127 Verner Olesen, Kappendrup.

22 p:

1129 Henrik Læssøe Hansen, Jordløse.

1157 Bent Frank Nielsen, Jordløse.

24 p:

1130 Verner Olesen, Kappendrup.

23 p:

1132 Henrik Læssøe Hansen, Jordløse.

23 p:

1134 Henrik Læssøe Hansen, Jordløse.

22 p:

1133 Hans Berg, Glamsbjerg.

22 p:

1135 Mette Flinterup Madsen, Middelfart.

21 p:

1158 Bent Frank Nielsen, Jordløse.

23 p:

1136 Finn Knudsen, Gamtofte.

22 p:

1137 Verner Olesen, Kappendrup.

24 p:

1138 Kate & Peter Rasmussen, Veflinge.

22 p:

1139 Jesper Søberg, Ubberud.

24 p:

1141 Jørgen Ove, Veflinge.

23 p:

1143 Samme.

22 p:

1142 Samme.

1140 Jesper Søberg, Ubberud.

23 p:

1156 Lis & Poul Erik Nielsen, Ungersbjerge.

1144 Kate & Peter Rasmussen, Veflinge.

22 p:

1154 Lis & Poul Erik Nielsen, Ungersbjerge.

22 p:

1146 Jesper Søberg, Ubberud.

24 p:

1147 Uffe Kjær Hansen, Langsted.

23 p:

1151 Uffe Kjær Hansen, Langsted.

1149 Samme.

23 p:

1153 Jørgen Ove, Veflinge.

1152 Kate & Peter Rasmussen, Veflinge.

23 p:

1 Betina og Jørgen Pedersen Andersen, Ellinge.

22 p:

2 Ulla og Svend Buch, Skårup.

23 p:

3 Jørgen Jørgensen, Otterup.

24 p:

4 Niels Bech, Ellerup.

23 p:

6 Ulla Dencher og Svend Buch, Skårup.

22 p:

5 Susanne Schultz og Benny Hansen, Morud.

7 Harry Nielsen, Kullerup.

22 p:

8 Niels Peder Hansen, Søndersø.

9 Sarah Jylland Kristensen, Helnæs.

22 p:

10 Richard Hansen, Søndersø.

11 Suzanne og Anders Fog-Petersen, Gamby.

21 p:

12 Susanne Schultz og Benny Hansen, Morud.

22 p:

23 p:

15 Jørgen K. Andersen, Stutt. Egelund, Broby.

21 p:

14 Heide Castberg, Kogsbølle.

16 Gitte Ebbesen, Ringe.

22 p:

18 Tove Jensen og Knud Hansen, Rynkeby.

17 Gitte Ebbesen, Ringe.

22 p:

20 Heidi Nielsen, Odense C.

19 Bendt Pedersen, Vissenbjerg.

21 Hans Jørgensen, Vissenbjerg.

23 p:

22 Gitte Vestergård Nielsen, V Skerninge.

22 p:

25 Rita Egeskov, Kværndrup.

22 p:

26 Vibeke Henriksen, Munkebo.

24 Camilla Petersen, Otterup.

21 p:

27 Kenneth Møllebjerg, Odense SV.

21 p:

28 Jannie Winberg, Tommerup.

23 p:

29 Mette Türon Smidstrup Skibsted, Blommenslyst.

22 p:

30 Lise Frandsen, Assens.

23 p:

31 Betina Rosenberg, Odense NØ.

22 p:

32 Dolly Rosenlyst, Barløse.

22 p:

33 Dolly Rosenlyst, Barløse.

22 p:

34 Vagn E. Nielsen, Jordløse.

23 p:

132 Merete Hjort Pedersen, Pejrup.

22 p:

36 Naja Rasmussen, Odense NØ.

38 Vagn E. Nielsen, Jordløse.

21 p:

35 John Boerskov, Søbjerggård, Odense NØ.

20 p:

37 John Boerskov, Odense NØ.

23 p:

41 Stutteri Godthaab, v/Lise Vendelbo og Poul Løve, V. Aaby.

22 p:

39 Stutteri Godthaab, v/Lise Vendelbo og Poul Løve, V. Aaby

21 p:

134 Tanja Andreasen, Millinge.

22 p: Stammoder

42 Vagn E. Nielsen, Jordløse.

Afkom 42 a, 42 b, 42 c og 42 d.

22 p:

51 Niels Erhard Sørensen, Røjleskov.

50 Betina Andersen og Jørgen Pedersen, Ellinge.

23 p:

52 Niels Erhard Sørensen, Røjleskov.

22 p:

53 Jan Knudsen, Odense NØ.

22 p:

54 Charlotte Sørensen, Hårby

23 p:

55 Gitte Kragelund Sørensen, Middelfart.

56 Michael Christensen, Odense V.

23 p:

57 Niels Erhard Sørensen, Røjleskov.

23 p:

59 Lars Godskesen, Ferritslev.

58 Samme.

23 p:

61 Kenneth Hansen, Otterup.

22 p:

64 Kristina Harlev, Odense SV.

21 p:

65 Heidi L. Sørensen, Vissenbjerg.

23 p:

66 Mogens Olsen, Jordløse.

70 Niels Frovin Christensen, Simmerbølle.

22 p:

69 Jørgen L. Jespersen, Hårby.

68 Lotte Ansholm Olsen, Nr. Nærå.

130 Svend Hansen, Fjeldsted.

21 p:

67 Camilla Torp, Findinge.

23 p:

71 Henriette E. og Carsten Hindsgaul, Dømmestrup.

22 p:

72 Niels Frovin Christensen, Simmerbølle.

22 p:

139 Torsten Drud Christensen, Allerup.

21 p:

74 Kirsten Hvidkjær Clausen, Snarup.

22 p:

75 Anette Bo Knudsen, Skellerup.

140 Torsten Drud Christensen, Allerup.

24 p:

77 Pernille Bue Rasmussen, Søndersø

23 p:

79 Susanne Poulsen, Gestelevlunde.

22 p:

78 Bodil Jeppesen, Kølstrup.

23 p:

82 Familien Storm Leth, Kværndrup.

83 Hanne og Jørn Jensen, Stegsted.

23 p:

85 Poul Madsen, Odense N.

22 p:

84 Helle og Knud Rabølle Knudsen, Simmerbølle.

21 p:

86 Vagner Bøge, Hårby.

23 p:

88 Hanne og Jørn Jensen, Stegsted.

22 p:

87 Bent og Tove Fuglekilde Jensen, Verninge.

22 p:

90 Kirsten og Rune Jensen, Søndersø.

22 p:

92 Keld Frandsen, Agedrup.

21 p:

Jan Mogens Jensen, Jersore Mark.

21 p:

135 Ulla Klokker Andersen, Mesinge.

23 p:

93 Britta og Bent Olesen, Gribsvad.

22 p:

94 Britta og Bent Olesen, Gribsvad.

24 p:

95 Hans Juul Holmegaard, Rynkeby.

22 p:

96 Helle Pedersen, Gudbjerg.

23 p:

97 Knud Otto Pedersen, Trøstrup.

23 p:

120 Trine Hjorth Hansen, Havndrup.

22 p:

121 Lya Mortensen, V. Skerninge.

22 p:

122 Trine Hjorth Hansen, Havndrup.

24 p:

98 Birthe Pedersen, Vissenbjerg.

22 p:

99 Anita Bommelund, Rold.

23 p:

102 Lene Sønderskov, Glamsbjerg.

24 p:

110 Mirella Helms, Håstrup.

107 Jette Møller Sørensen, Faaborg.

23 p:

105 Birthe Storm Poulsen, Kværndrup.

103 Lotte Ansholm Olsen, Nr. Nærå.

22 p:

109 Jette Møller Sørensen, Faaborg.

104 Fam. Larsen, V. Skerninge.

106 Helle Mogensen, Otterup.

21 p:

108 Mette Ottosen, Skellerup.

22 p:

111 Stine Ludvigsen, Kerteminde.

21 p:

112 Anita Bommelund, Rold

24 p:

113 Jette Møller Sørensen, Faaborg.

23 p:

114 Frode Therkildsen, Etterup.

21 p:

115 Birthe Storm Poulsen, Kværndrup.

23 p:

118 Frode Therkildsen, Etterup.

21 p:

119 Fam. Larsen, V. Skerninge.

22 p:

137 Simon K. Jørgensen, Daugård.

125 Tove og Knud Erik Grønbæk Rasmussen, Sallinge.

138 Simon K. Jørgensen, Daugård.

23 p:

126 Tove og Knud Erik Grønbæk Rasmussen, Sallinge.

22 p:

127 Sussi & Palle Palsgård, Gudme.

128 Bjerne Frederiksen, Ellinge.

22 p:

129 Bjerne Frederiksen, Ellinge.

23 p:

303 Arne Hansen, Harndrup.

301 Samme.

302 Irmelin Gregersen, Bogense.

21 p:

304 Gitte og Carsten Mose, Freltofte.

23 p:

307 Arne Hansen, Harndrup.

305 Samme.

22 p:

306 Irmelin Gregersen, Bogense.

23 p:

309 Irmelin Gregersen, Bogense.

22 p:

311 Gerda Pedersen, Harndrup.

308 Gitte og Carsten Mose, Freltofte.

310 Gerda Pedersen, Harndrup.

23 p:

314 Arne Hansen, Harndrup.

313 Samme.

315 Samme.

23 p:

321 Arne Hansen, Harndrup.

317 Irmelin Gregersen, Bogense.

319 Erik Dahl Jensen, Vester Skerninge.

22 p:

318 Hans Henning Nielsen, Fuglsbølle.

320 Erik Dahl Jensen, Vester Skerninge.

23 p:

322 Karl Ivar Buse, Farstrup.

23 p:

326 Bente Foss, Øxnebjerg.

325 Leif Nielsen, Glamsbjerg.

323 Leif Lars Hansen, Nørre Aaby.

22 p:

324 Karl Ivar Buse, Farstrup.

23 p:

330 Leif Lars Hansen, Nørre Aaby.

22 p:

327 Karl Ivar Buse, Farstrup.

329 Aksel Peder Hansen, Hårby.

328 Karl Ivar Buse, Farstrup

23 p:

332 Karl Ivar Buse, Farstrup.

22 p:

331 Samme.

23 p:

334 Bente Foss, Øxnebjerg.

22 p:

333 Karl Ivar Buse, Farstrup.

23 p:

336 Karl Ivar Buse, Farstrup.

22 p:

337 Leif Lars Hansen, Nørre Aaby.

21 p:

335 Samme.

24 p:

339 Jørgen Andersen, Kingstrup.

23 p:

340 Jørn Johansen, Højvang.

338 Jørgen Andersen, Kingstrup.

22 p:

343 Jørgen Andersen, Kingstrup.

342 Samme.

23 p:

345 Jørgen Andersen, Kingstrup.

22 p:

344 Kingstrup, Gelsted.

21 p:

346 Samme.

23 p:

349 Bente Foss, Øxnebjerg.

21 p:

350 Hans Henning Nielsen, Fuglsbølle.

23 p:

353 Jørn Johansen, Årup.

352 Samme

21 p:

351 Jørn Johansen, Årup.

23 p:

362 Anne Marie Petersen, Bovense.

22 p:

361 Flemming Nielsen, Kolshave.

360 Anne Marie Petersen, Bovense.

23 p:

364 Anne Marie Petersen, Bovense.

366 Samme.

22 p:

363 Anne Marie Petersen, Bovense.

367 Lindegaard Mohair, Farstrup.

23 p:

370 Flemming Nielsen, Kolshave.

365 Lindegaard Mohair, Farstrup.

22 p:

369 Anne Marie Petersen, Bovense.

22 p:

368 Lindegaard Mohair, Farstrup.

22 p:

373 Dorthe Wraa Nissen, Voldtofte.

21 p:

371 Dorthe Wraa Nissen, Voldtofte.

372 Else Christiansen, Holte.

23 p:

376 Else Christiansen, Holte.

22 p:

375 Else Christiansen, Holte.

374 Dorthe Wraa Nissen, Voldtofte.

23 p:

377 Else Christiansen, Holte.

21 p:

359 Poul-Erik Pedersen, Ølsted.

358 Samme.

20 p:

378 Else Christiansen, Holte.

24 point er den absolutte topkarakter i dyrskuedommernes bedømmelsesskala. Derefter følger 23 point, 22 point, 21 point og 20 point.

Læs også