Der er meget at holde styr på som chef for et kæmpelandbrug i Rusland. Traktorførere der godt kan lide at få lidt ekstra »kølevæske« indenfor vesten, bomberester i markerne fra 2. Verdenskrig og folk der hele tiden spørger efter »manden« der tager beslutningerne kræver sin kvinde. Og den kvinde er Linne Fromm-Christiansen, produktionsdirektør for Russia Baltic Pork Invest.
Global
8-9
Forsidekanter:
Fendt fører for februar
Fendt finder fornyet føretrøjen frem for denne måned. Traktorstatistikken er blevet offentliggjort. Tallene peger dog samlet set på et mindre fald i nyregistrerede traktorer i Danmark.
Maskiner
6
Lurer afgrødekatastrofen i Europa?
Ugunstigt vejr har skabt noget nær katastrofale forhold for franske afgrøder. Og i resten af Europa ser det ikke meget bedre ud. Alligevel falder afgrødepriserne, og det kan blive en katastrofe for økonomien i europæisk planteavl.
Marked
13