GMC har en landsdækkende sprøjteplan: Ny forhandler af sprøjter fra Berthoud
Det velanskrevne franske sprøjtemærke forhandles nu af Glamsbjerg Maskincenter. Med nyt samarbejde med sprøjteekspert tilbydes opgradering af brugte sprøjter ligeledes over hele landet.

Glamsbjerg Maskincenter er pr. 1. marts ny landsdækkende forhandler af Berthoud sprøjter. Til venstre den fynske maskinforretnings salgschef og medejer Kristian Jørgensen og til højre Alex Hansen, der siden 1998 har importeret de franske sprøjter til Danmark. Fotos: Erik Hansen
Berthoud er det foretrukne sprøjtefabrikat i hjemlandet, og siden 1998 har de franske sprøjter været på det danske marked.
- Det er et premium produkt, som er anerkendt og genkøbes af vores kunder, lyder det fra Alex Hansen, der i nu over 25 år har stået for importen af Berthoud-sprøjteprogrammet.
Han glæder sig over nu at kunne præsentere en samarbejdspartner som ny landsdækkende forhandler.
Vil du læse mere?
Kære læser, denne artikel fra Effektivt Landbrug er låst.
Kvalitetsjournalistik kræver research, ekspertise og adgang til relevante kilder.
Men vi vil rigtig gerne tilbyde dig et digitalt abonnement i 10 uger for kun 10 kroner om ugen.

Læs hele artiklen
Få straks adgang til at læse hele artiklen uden abonnement. Det koster kun 15 kr.
Allerede abonnent? Log ind her