Ghita Hedegaard Pedersen

Svinerådgiver, LandboNord

LandboNord SvineRådgivning har budt Ghita Hedegaard Pedersen velkommen som ny svinerådgiver.

- I LandboNord SvineRådgivning understøtter vi den enkelte producent med mere end blot fokus på produktionsresultaterne. Derfor skal du som kunde hos os forvente lidt mere. Med Ghita Hedegaard Pedersen som ny svinerådgiver har vi udover fokus på produktionen også fokus på HR-opgaver som rekruttering af nye medarbejdere, medarbejdersamtaler, planlægning af arbejdstider, LEAN-forløb mv. I det hele taget at sikre en attraktiv arbejdsplads, som i fremtiden bliver et centralt målepunkt i forbindelse med virksomhedens ESG, siger rådgivningschef i LandboNord Agriculture Merete L. Andersen.

Ghita Hedegaard Pedersen er faglært landmandsuddannet suppleret med en akademiuddannelse i ledelse, og kommer til LandboNord med erfaring fra en tilsvarende stilling i rådgivningsbranchen.

Udover svinerådgivning så er LandboNord en rådgivningsvirksomhed, der rådgiver fødevareproducenter indenfor økonomi/regnskab og skat, miljø, plante- og husdyrproduktion, jura, IT, HR og socialområdet. LandboNord koncernen har, udover kontoret i Brønderslev hvor Ghita arbejder ud fra, også kontorer i Fjerritslev og Randers.

Side 1 af 48 (1129 artikler)Prev1234567464748Next
OK

Lokalaviser

Mere fra L-MedieHus

Køb abonnement på Effektivt Landbrug eller en af vores lokale ugeaviser

Aviser

Abonner på dagbladet Effektivt Landbrug eller en af vores lokale ugeaviser.

Download vores app, Landkiosken, så har du alle vores digitale medier og nyheder samlet ét sted

App

Download vores app, Landkiosken, så har du alle vores digitale medier og nyheder samlet ét sted.

Få overblik over vores nyhedsbreve

Nyhedsbreve

Tilmeld dig et af vores nyhedsbreve, og få landbrugets vigtigste nyheder direkte i indbakken.

Følg os på de sociale medier

Sociale medier

Vi er på Facebook, LinkedIn og Instagram. Følg os og få alle landbrugets vigtigste nyheder direkte i dit feed.