Ubegrænset adgang til alle artikler online
Det kan tage flere år at gennemføre et succesfuldt generationsskifte. For nogle foregår ejerskiftet inden for familien, men for de fleste skal der nye kræfter ind udefra for at føre virksomheden videre.
Få de seneste nyheder om Arla, mælkepriser, klima, bæredygtighed og udviklingen i dansk mælkeproduktion. Her er de aktuelle historier og analyser om et af landbrugets største andelsselskaber.
Læs de seneste nyheder og analyser om Bovaers effekt på dyrevelfærd, mælkeydelse og klimaaftryk i mælkeproduktionen. Vi følger debatten og forskningen foderadditivets rolle for fremtidens mælkeproduktion.
I Effektivt Landbrug Business betyder direktørtid fordybelse og perspektiv. Følg med, når vi stiller skarpt på topcheferne i de største virksomheder inden for landbrugs- og fødevareindustrien.
Velkommen til økonomikonsulent Jens Martin Bach hos Østdansk Landboforening
Asger Degn er ansat som studentermedhjælper i Planter
Velkommen til juridisk sagsbehandler Michala Meisner hos Østdansk Landboforening
Agillix har ansat Line Filsø Koustrup, der tiltræder som revisorassistent i Regnskab | Skat
40-års jubilæum i Agillix