Nicolaisen & Larsen A/S har et stort og solidt program af JCB-landbrugs- og entreprenørmaskiner. Og igennem tiden har virksomheden haft mange trofaste medarbejdere, som har oparbejdet stor viden om maskinerne gennem mange års anciennitet i organisationen.
Per Hansen kunne 1. oktober fejre 35-års jubilæum i virksomheden Nicolaisen & Larsen.
Pers karriere i Nicolaisen & Larsen startede i sin tid som elev på lageret i 1977. Elevuddannelsen blev efterfulgt af 2 års ansættelse som lagerassistent, hvorefter Per blev ansat i en anden virksomhed.
Pers karriere hos Nicolaisen & Larsen har været fordelt over 3 omgange. Halvdelen af tiden har han fungeret som lagerassistent på reservedelslageret, men i 2004 blev titlen ændret til garantikoordinator, og Per har siden haft ansvaret for garantisager overfor JCB.
Alle podcasts her er fremstillet ved hjælp af kunstig intelligens – både lyd og manuskript. Indholdet bygger på Effektivt Landbrugs egne artikler og er redaktionelt gennemgået.
Dagens avis
Nyeste afsnit
16. september 2026
10 min · I dag
Kvælstofregulering kan udløse erstatningskrav, svineproducenter vil sætte treparter på pause, og Gisselfeld skifter direktør.